Rent a baby Poděkování O autorech projektu
O autorech projektu

 

MgA. Jana Štěpánová

1969, Praha, Česká republika
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Vystudovala fotografii na dvou českých univerzitách (v Opavě – Institut tvůrčí fotografie u prof. V. Birguse – a v Ústí nad Labem – Fakultu užitých umění a designu u doc. P. Baňky), rok pobývala na stáži na FHTW Berlin (Kommunikationsdesign, prof. M. Paul). Již během studia získala ocenění za své fotografické soubory: v r. 2001 to byl projekt pro pražský Festival spisovatelů (cyklus portrétů Susan Sontag) a v r. 2007 soubor „Věrni zůstaneme“ (oceněn jednak během soutěže festivalu Dialog kultur, jednak byl vyhlášen nejlepším souborem ve čtenářské anketě deníku Aktuálně.cz).

Ve svých sociálněkritických projektech se zaměřuje na témata identity, svobody a moci, sexuality, zpochybňuje sociální stereotypy a struktury.

Spoluzaložila několik občanských sdružení, působila čtyři roky jako lektorka na Institutu digitálních médií v Praze. Vystavuje v Česku i v zahraničí.

Rent-a-baby: iniciátorka uměleckého projektu a myšlenky e-shopu s dětmi, vytvořila grafický design a naplnila web většinou fiktivních neodborných článků.

 

Ing. Michal Rücker

1983, Hradec Králové, Česká republika
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

"Čerstvý absolvent" Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni, oboru Počítačová grafika a virtuální realita. V minulosti pracoval jako grafik, dtp pracovník a programátor v několika menších firmách. V součastné době pracuje jako grafik a konzultant použitelnosti ve firmě zabývající se vývojem softwaru. Mimo to je zároveň studentem Elektrotechnické fakulty v Plzni a soukromým podnikatelem se specializací na tvorbu webů a reklamních materiálů.

Rent-a-baby: nadchnul se pro myšlenku uměleckého projektu se sociálním pozadím, vytvořil e-shop a technicky zabezpečil, aby hladce fungoval po všech stránkách. Naučil Janu pracovat s redakčním systémem.

 

Mgr. Magdaléna Skřivánková, DiS.,

sociální pracovnice a psychoterapeutka, v současné době působí jako pedagožka na Evangelické akademii - střední odborné škole a vyšší odborné škole sociální práce a na 1.lékařské fakultě Univerzity Karlovy na katedře adiktologie. Je zakladatelkou specializovaného pracoviště pro asistovaný styk rodičů s dětmi Area Fausta na pražských Vinohradech. Publikuje v oblasti rodinných vztahů.

Spoluzaložila několik občanských sdružení se sociálním charakterem.

V o. s. Střep je v současné době místopředsedkyní správní rady.

Rent-a-baby: jako sociální pracovnici a pedagožku ji myšlenka spojení umění a problematického tématu zaujala a pobavila. Napsala pro web odborné články v rubrice Co je... a tím web postavila do realistické roviny. Přispěla i skutečnými příběhy dětí, které během své praxe zažila.

 

Jakub Krč

typograf, publicista a bohemista, bývalý středoškolský profesor českého jazyka a literatury. Vlastní grafické studio v Praze, zaměřuje se zejména na sazbu knih a časopisů.

Rent-a-baby: na projektu s námi spolupracoval jako konzultant. Značná část příběhů dětí pochází z jeho novinářského pera.